Navigáció

· Regisztráltak: 15
· Legújabb tag: Tinter
Bóbita krónika

Évek óta hagyomány óvodánkban a novemberi 11-ei jeles napról való megemlékezés. Közeledünk az adventi időszakhoz, ez idő tájt befejeződnek a mezőgazdasági munkák a földeken, beterelik az állatokat a legelőkről. A Márton nap a 40 napos adventi böjtöt megelőző utolsó nap, amikor a jóízű és gazdag falatozás, vigasság megengedett. Ezen a napon rendszeresek voltak a lakomák, bálok, vásárok. Ma is sok helyen táncos mulatságot csapnak, ahol az asztalról nem hiányozhat egy libafogás és az újbort.

Környezettudatosság, környezetvédelem az óvodában

Még az év elején járunk, de máris szerencsésnek mondható az idei tanév. Községünk Önkormányzata a Környezetvédelmi Alapból jelentős összeget biztosított óvodánknak környezetvédelmi programok, előadások támogatásához. Ezt beépítve nevelőtestületünk több hetes tudatos környezet- és egészségvédelmi projekttevékenység tervezéssel gazdagította a gyerekek élményvilágát.